Priča o čoveku koji je spasao Lepu Brenu: Čuo sam vrisak! Bila je sva u krvi!
Ovo je priča o Bajru Džigalu, čoveku iz Novog Pazara, koji je pre više od 20 godina spasao život Lepoj Breni.
Bajro je rođen 1945. godine na Hadžetu. Tu gde je rođen živi i dan danas sa svojom suprugom. Provodi penzionerske dane, nakon četrdeset godina radnog staža u “Sekciji”, prisećajući se mladalačkih dana.
1965. godine, nakon položenog vozačkog ispita, počinje sa radom u “Sekciji za puteve” kao vozač čuvenog “Malotovca”, a 1980. godine je počeo da vozi “ZIL” na terenu oko Kopaonika i potkopaoničkih sela.
Jednog vikenda, subota je bila, Jat je organizovao zabavu za svoje radnike, u svojim objektima. Bila je hladna, zimska decembarska noć, a hoteli na Kopaoniku prepuni.
Brena i Slatki Greh su mesecima unapred najavljivani. Turisti navalili na Kopaonik, ko ludi, prenosi priču Bajro Džigal.
“Ja sam bio dežurni vozač na Kopaoniku. Vozio sam “ZIL”. Dok sam išao iz pravca Brusa ka Kopaoniku, bilo je negde oko 20 sati, duboki mrak a na putu sneg, led i debeli minus. Primetio sam sa leve strane svetla automobila u provaliji. “ZIL” sam zaustavio i spustio se do provalije. Kada sam se primakao vozilu, začuo sam vrisku ljudi. Prepoznao sam Lepu Brenu, dok ostale članove Slatkog Greha nisam znao”
Kako kaže, Brena je bila sva u u krvi i izgrebana.
“Dao sam joj svoju jaknu, doneo peškir iz “ZIL”, koji sam koristio za sopstvene potrebe. Iz svog vozila sam izvukao sajlu, koju sam odneo do automobila i tako ih izvukao do puta. Vukova koji su zavijali, bilo je na sve strane, a provalija duboka, zasigurno preko 30 metara. Iskreno i mene je bilo strah, no naš’o sam i snage i hrabrosti. Rekao sam sebi, Bajro, Brena je to”, kaže Bajro.
On se priseća da je u u tom vozilu bio i Petar Lazović, tada najčuveniji novinar Televizije Beograd.
“Tražio je moje ime i prezime. Ponudio i da me časti, iznosom od 300 nemačkih maraka. Odbio sam. Bitno mi je bilo samo da su oni živi i zdravi”, priča Bajro.
Te noći, su ga pozvali u Jatove apartmane, da prisustvuje njihovom koncertu.
“Pristao sam. Na ulazu, obezbeđenje me prihvata i sprovodi do nekakvog VIP mesta. Oko mene sve neki direktori i budžovani, kravate i sakoi. Brena i Slatki Greh su mi prilazili svakih pet minuta i zahvaljivali na mom podvigu, čak i javno saopštavali, preko mikrofona, svim prisutnim gostima”, seća se Bajro.
U ponedjeljak, nakon završetka manifestacije, novinar Petar Lazović ga je pozvao da bude gost Studija Beograd, ali je i to odbio.
“Nisam imao kravatu i adekvatno odelo. Dugo godina, možda preko 7-8, nakon tog događaja, menadžeri Lepe Brene su zvali kod moje kuće i raspitivali se za moje zdravlje. Zahvalan sam na tome i danas”, kaže Bajro koji danas ima 72 godine i kako tvrdi nikad nije bio kod lekara.
Ljubavna priča najveće zvijezde Jugoslavije: ‘Bila je to ljubav na prvi pogled’
Ljubavna priča Lepe Brene i Slobodana – Bobe Živojinovića počela je 1986, a oboje kažu da su imali osjećaj kao da je sudbina htjela da se sretnu baš tada. Energiju koju su osjetili pri upoznavanju Brena je opisala kao trenutak kad je srela svoju srodnu dušu, jedinu takvu na planeti, nekoga koga je možda znala u prošlom životu i u koga se zaljubila kad ga je vidjela u novinama, piše srpski Kurir.
‘Kad sam srela Bobu, svidjela mi se njegova spontanost i iskrenost i znala sam da kao i ja nema puno vremena za gubljenje, jer su naše karijere tada bile na vrhuncu. Rekla sam sebi – sad ili nikad!’, rekla je Brena i dodala: ‘Zagrlili smo se iako se ranije nismo upoznali, bar ne u ovom životu, ali osjetili smo ono što ne dožive svi, ljepotu susreta i energiju jaču od svega.’
Kad smo konačno stigli do upoznavanja, Brena je prišla i rekla mi: ‘Gdje si ti svih ovih godina?’ To je bio sudbinski susret, a prvih nekoliko mjeseci je bilo vrlo teško. Svaki slobodan trenutak koristili smo da se vidimo. Zaletim se iz Ibize u Zurich, dođem samo da bih je vidio’, ispričao je bivši teniski as.
Kad su prvi put ugrabili priliku da spoje sedam ludih i nezaboravnih dana u Australiji, njihova ljubavna veza postala je javna. Njihove zajedničke fotografije mogle su se vidjeti na naslovnim stranama brojnih časopisa. Njihovo vjenčanje opisivano je kao atrakcija stoljeća, a objavljena je i VHS kaseta pod nazivom ‘U ime ljubavi’, što je do tada bilo neuobičajeno.
‘Bilo je svega za 22 godine braka i četiri godine hodanja, ali uvijek ponavljam kako se sigurno ni za koga ne bih udala da se nisam udala za Bobu. Nije lako sa mnom, ali nije lako ni s muškarcima s ovih prostora. Teško je kada se spoje dvije energične i vrlo samostalne ličnosti. I tek kada želite prekinuti sve, djeca i razni znakovi pored puta opomenu vas. Moram priznati kako su nas, osim emocija i osjećaja pripadnosti obitelji, spojile teške stvari poput smrti roditelja, kidnapiranja djeteta. Prošli smo mnoge teške situacije i to je našu vezu učinilo znatno stabilnijom. Kada je dobro, svi vas vole i prijatelji su vam, a kada je teško, tek tada znate tko vam pruža riječi utjehe’, rekla je Brena za Kurir.
Izvor: (kurir.rs)
Bajro je rođen 1945. godine na Hadžetu. Tu gde je rođen živi i dan danas sa svojom suprugom. Provodi penzionerske dane, nakon četrdeset godina radnog staža u “Sekciji”, prisećajući se mladalačkih dana.
1965. godine, nakon položenog vozačkog ispita, počinje sa radom u “Sekciji za puteve” kao vozač čuvenog “Malotovca”, a 1980. godine je počeo da vozi “ZIL” na terenu oko Kopaonika i potkopaoničkih sela.
Jednog vikenda, subota je bila, Jat je organizovao zabavu za svoje radnike, u svojim objektima. Bila je hladna, zimska decembarska noć, a hoteli na Kopaoniku prepuni.
Brena i Slatki Greh su mesecima unapred najavljivani. Turisti navalili na Kopaonik, ko ludi, prenosi priču Bajro Džigal.
“Ja sam bio dežurni vozač na Kopaoniku. Vozio sam “ZIL”. Dok sam išao iz pravca Brusa ka Kopaoniku, bilo je negde oko 20 sati, duboki mrak a na putu sneg, led i debeli minus. Primetio sam sa leve strane svetla automobila u provaliji. “ZIL” sam zaustavio i spustio se do provalije. Kada sam se primakao vozilu, začuo sam vrisku ljudi. Prepoznao sam Lepu Brenu, dok ostale članove Slatkog Greha nisam znao”
Kako kaže, Brena je bila sva u u krvi i izgrebana.
“Dao sam joj svoju jaknu, doneo peškir iz “ZIL”, koji sam koristio za sopstvene potrebe. Iz svog vozila sam izvukao sajlu, koju sam odneo do automobila i tako ih izvukao do puta. Vukova koji su zavijali, bilo je na sve strane, a provalija duboka, zasigurno preko 30 metara. Iskreno i mene je bilo strah, no naš’o sam i snage i hrabrosti. Rekao sam sebi, Bajro, Brena je to”, kaže Bajro.
On se priseća da je u u tom vozilu bio i Petar Lazović, tada najčuveniji novinar Televizije Beograd.
“Tražio je moje ime i prezime. Ponudio i da me časti, iznosom od 300 nemačkih maraka. Odbio sam. Bitno mi je bilo samo da su oni živi i zdravi”, priča Bajro.
Te noći, su ga pozvali u Jatove apartmane, da prisustvuje njihovom koncertu.
“Pristao sam. Na ulazu, obezbeđenje me prihvata i sprovodi do nekakvog VIP mesta. Oko mene sve neki direktori i budžovani, kravate i sakoi. Brena i Slatki Greh su mi prilazili svakih pet minuta i zahvaljivali na mom podvigu, čak i javno saopštavali, preko mikrofona, svim prisutnim gostima”, seća se Bajro.
U ponedjeljak, nakon završetka manifestacije, novinar Petar Lazović ga je pozvao da bude gost Studija Beograd, ali je i to odbio.
“Nisam imao kravatu i adekvatno odelo. Dugo godina, možda preko 7-8, nakon tog događaja, menadžeri Lepe Brene su zvali kod moje kuće i raspitivali se za moje zdravlje. Zahvalan sam na tome i danas”, kaže Bajro koji danas ima 72 godine i kako tvrdi nikad nije bio kod lekara.
Ljubavna priča najveće zvijezde Jugoslavije: ‘Bila je to ljubav na prvi pogled’
Ljubavna priča Lepe Brene i Slobodana – Bobe Živojinovića počela je 1986, a oboje kažu da su imali osjećaj kao da je sudbina htjela da se sretnu baš tada. Energiju koju su osjetili pri upoznavanju Brena je opisala kao trenutak kad je srela svoju srodnu dušu, jedinu takvu na planeti, nekoga koga je možda znala u prošlom životu i u koga se zaljubila kad ga je vidjela u novinama, piše srpski Kurir.
‘Kad sam srela Bobu, svidjela mi se njegova spontanost i iskrenost i znala sam da kao i ja nema puno vremena za gubljenje, jer su naše karijere tada bile na vrhuncu. Rekla sam sebi – sad ili nikad!’, rekla je Brena i dodala: ‘Zagrlili smo se iako se ranije nismo upoznali, bar ne u ovom životu, ali osjetili smo ono što ne dožive svi, ljepotu susreta i energiju jaču od svega.’
Kad smo konačno stigli do upoznavanja, Brena je prišla i rekla mi: ‘Gdje si ti svih ovih godina?’ To je bio sudbinski susret, a prvih nekoliko mjeseci je bilo vrlo teško. Svaki slobodan trenutak koristili smo da se vidimo. Zaletim se iz Ibize u Zurich, dođem samo da bih je vidio’, ispričao je bivši teniski as.
Kad su prvi put ugrabili priliku da spoje sedam ludih i nezaboravnih dana u Australiji, njihova ljubavna veza postala je javna. Njihove zajedničke fotografije mogle su se vidjeti na naslovnim stranama brojnih časopisa. Njihovo vjenčanje opisivano je kao atrakcija stoljeća, a objavljena je i VHS kaseta pod nazivom ‘U ime ljubavi’, što je do tada bilo neuobičajeno.
‘Bilo je svega za 22 godine braka i četiri godine hodanja, ali uvijek ponavljam kako se sigurno ni za koga ne bih udala da se nisam udala za Bobu. Nije lako sa mnom, ali nije lako ni s muškarcima s ovih prostora. Teško je kada se spoje dvije energične i vrlo samostalne ličnosti. I tek kada želite prekinuti sve, djeca i razni znakovi pored puta opomenu vas. Moram priznati kako su nas, osim emocija i osjećaja pripadnosti obitelji, spojile teške stvari poput smrti roditelja, kidnapiranja djeteta. Prošli smo mnoge teške situacije i to je našu vezu učinilo znatno stabilnijom. Kada je dobro, svi vas vole i prijatelji su vam, a kada je teško, tek tada znate tko vam pruža riječi utjehe’, rekla je Brena za Kurir.
Izvor: (kurir.rs)

Primjedbe
Objavi komentar